Γενική Συνέλευση του Συλλόγου φοιτητών/φοιτητριών του ΠΤΔΕ ΑΠΘ

Την Τρίτη 2/3 στις 14:00 θα πραγματοποιηθεί εξ’ αναβολής γενική συνέλευση του συλλόγου φοιτητών Π.Τ.Δ.Ε. στο αίθριο του πύργου. Θα τηρηθούν οι αποστάσεις και όλα τα μέτρα ασφαλείας.

Τα γεγονότα των τελευταίων ημερών με το όργιο καταστολής μέσα στο πανεπιστήμιο μας και τις συλλήψεις φοιτητών (ανάμεσα στους 31 συλληφθέντες και 3 φοιτήτριες του τμήματός μας) πρέπει να μας προβληματίσουν όλους. Τώρα είναι ανάγκη να οργανωθούμε και να δράσουμε συλλογικά. Ξέρουμε πως το νέο νομοσχέδιο για την παιδεία ψηφίστηκε παρόλα αυτά είναι στο χέρι μας να μην εφαρμοστεί!!! Θα ενημερωθούν όλοι οι καθηγητές του τμήματος έτσι ώστε να σταματήσουν τα μαθήματα εκείνη την ώρα και να μπορέσουμε να μαζευτούμε όσο το δυνατόν περισσότεροι φοιτητές ώστε οι αποφάσεις που θα πάρουμε να είναι και αντιπροσωπευτικές.

Όλοι και Όλες εκεί!!