Γενική Συνέλευση του Φοιτητικού Συλλόγου ΠΤΔΕ ΑΠΘ

Τρίτη 23/1, στις 12:00, στον Πύργο

Καλούμε τις φοιτήτριες και τους φοιτητές του ΠΤΔΕ στην γενική συνέλευση του συλλόγου μας, την Τρίτη 23/1 στις 12:00 στον Πύργο. Κλιμακώνουμε τον αγώνα μας για να μείνει αυτό το νομοσχέδιο στα χαρτιά!

Η αδικία γίνεται νόμος! Η κυβέρνηση της ΝΔ, όσοι κυβέρνησαν και κυβερνούν τη χώρα, με το συγκεκριμένο νομοσχέδιο, υποβαθμίζουν την αξία των πτυχίων μας!

Ενισχύουν την εμπορευματοποίηση της ανώτατης εκπαίδευσης!

Το πτυχίο μας και η επαγγελματική μας αποκατάσταση γίνεται όλο και πιο δύσκολη.

Απαιτούμε ουσιαστική αναβάθμιση του δημοσίου πανεπιστημίου. Μόνο με τον μαζικό, οργανωμένο αγώνα μας μπορούμε να βάλουμε εμπόδια στην κυβέρνηση, να μην περάσει το νομοσχέδιο! Είναι ώρα αγώνα! Για τις σπουδές και τη ζωή μας! Με τους αγώνες μας έχουμε αφήσει στα χαρτιά και άλλους νόμους!

Καλούμε όλους τους φοιτητές και τις φοιτήτριες, να ενωθούμε με τους υπόλοιπους φοιτητικούς συλλόγους και να δημιουργήσουμε ένα μεγάλο κύμα εναντίωσης